Translate

Autor

Nazywam się Kamil Sobolewski i hobbistycznie zajmuje się historią Gdańska. Z uwagi na fakt, iż mieszkam w Karczemkach, szczególnie interesują mnie dzieje miejscowości położonych na Wyżynach Gdańskich. 

Z tego miejsca zwracam się z prośbą do pasjonatów, kolekcjonerów i mieszkańców, którzy posiadają i chcieliby udostępnić na potrzeby tej strony dodatkowe materiały ikonograficzne. Poszukuję starych zdjęć opisywanych tu okolic, widokówek, skanów stron z paszportów Wolnego Miasta Gdańska ze stemplami punktu granicznego „Karczemki”, przedmiotów związanych z okolicą.

Poszukuję też przedwojennych zdjęć, widokówek, map, planów itp. okolicznych miejscowości: Kokoszki (Kokoschken), Bysewo (Bissau), Jasień (Nenkau), Matarnia (Mattern), Złota Karczma (Gold Krug), Kiełpino Górne (Hoch Kelpin), Kiełpinek (Klein Kelpin), Otomin (Ottomin) itp.

Współpracuję także z fundacją opiekującą się grobami wojennymi. Gdyby ktoś z Państwa posiadał informacje o zapomnianych grobach wojennych w swojej okolicy, proszę o kontakt na adres: historiakokoszek(małpa)gmail.com

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do regularnego zaglądania.